CALCIUM & MAGNESIUM COMPLEX 100 TABLIET

Produkt s vysokým obsahom vápnika a horčíka. Obsah vápnika 800.0 mg a obsah horčíka 400.0 mg zaručuje optimálny prísun dôležitých minerálov, ktoré sú neodškriepiteľnými zložkami pre zdravé kosti a správnu činnosť svalov a k fungovaniu nášho tela celkovo.


  • €0,10 / 1 ks
  • (1 ks) Skladom
    Môžeme doručiť do: 4.3.2024
€9,99
Kategória: VITAMÍNY
 

CALCIUM & MAGNESIUM COMPLEX 100 TABLIET

 

Vápnik a horčík sú dôležité minerály pre náš organizmus.

 

VÁPNIK :

Dnes už nikto nepochybuje, že vápnik patrí medzi veľmi dôležitý minerál pre náš organizmus. Je hlavnou zložkou našich kostí a zubov. Obsahujú až 99 % vápnika, ktorý sa v našom tele nachádza. Dôležitú úlohu má aj to jedno zvyšné 1 percento, nakoľko sa aktívne podieľa nielen na stavbe a činnosti buniek, ale aj na zrážanlivosti krvi.

Naše telo je zázračný organizmus a ak regulačný systém pracuje dobre, tak udržiava stav vápnika v dostatočnom množstve. 

Denná dávka, ktorú naše telo potrebuje je približne 700mg. 

Ženy v tehotenstve čelia zvýšenému vstrebávaniu vápnika, preto sa im odporúča zvýšiť príjem vápnika na dvojnásobok.

Pre správnu činnosť svalov a nervovej sústavy je vápnik takisto nepostrádateľný. Produkty s obsahom vápnika sa môžu používať pri výskyte svalových kŕčov, chorôb chrbta, kostí, ktoré súvisia so starnutím organizmu Medzi ne radíme napr. artritídu, reumatizmus, osteoporózu.

Osteoporóza zapríčiňuje rednutie kostí, stratou kostného tkaniva ( môže sa vyskytovať najmä u žien po menopauze ).

Všeobecne nedostatok vápnika môže súvisieť s nedostatkom vitamínu D. Deti s nedostatočným prísunom vápnika môžu trpieť krivicou a príznakom krivých nôh a prepadnutým hrudníkom, ktorá sa zvykne nazývať  aj tzv. vtáčia hruď. Toto spôsobuje mäknutie kostí.

Dospelí ľudia s nedostatkom vápnika často môžu trpieť svalovými kŕčmi, bolesťami kostí, ktoré súvisia s osteomaláciou.

 

 

HORČÍK :

Horčík tak ako vápnik je dôležitou zložkou našich kostí o tom už tiež niet žiadnych pochýb. Je aktívny aj pri prenose nervových vzruchov a svoju dôležitú úlohu má aj pri kontrakcii svalov.

Vďaka spolupráci horčíka cca pri 90 enzýmoch v našom tele, tieto pracujú správne a v prospech nášho organizmu. Pritom dva enzýmy, ktoré poznáme ako karboxyláza a koenzým "A" premieňajú jedlo, ktoré prijímame na energiu.

Aj keď nedostatok horčíka býva zriedkavým zjavom, nakoľko naše telo dokáže hladinu horčíka veľmi účinne regulovať, a však ľudia trpiaci poruchami trávenia, postihnutí ochorením obličiek či celiakiou môžu mať hodnoty horčíka nižšie ako je potrebné.

Hladinu horčíka krátkodobo môžu znížiť aj prípady silného hnačkového ochorenia.

 

Zabraňuje kŕčom svalov po intenzívnej tréningovej záťaži.

 

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE : 

2 tablety denne - odporúčaná denná dávka

 

OBSAH BALENIA : 

100 tabliet

 

UPOZORNENIE :

Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. V žiadnom prípade nenáhradza liečbu určenú lekárom!  Ukladajte mimo dosahu detí.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: