Úvod / Články / Choroby súvisiace s obezitou
Tlačiť

Choroby súvisiace s obezitou

Obezita sa dnes považuje za ochorenie, ktorého závažnosť je porovnateľná s ischemickou chorobou srdca.

Choroby súvisiace s obezitou

Obezita je nadmerné ukladanie energetických zásob v podobe tuku z rôznych príčin. Medzi najčastejšie príčiny patrí kombinácia väčšieho energetického príjmu, nedostatku pohybu, dedičných vplyvov, psychických vplyvov a spôsob výživy v detstve. Obezita a nadváha patria medzi najnebezpečnejšie faktory aj ochorenia súčasnosti aj budúcnosti. Následky obezity a nadváhy sú už signál keď človek nielen so svojou hmotnosťou, ale aj so zdravím musí niečo urobiť. Ak zanedbáme jej príznaky, tak sa vystavujeme veľkému riziku. Svetová zdravotnícka organizácia WHO ich radí po fajčení na druhú priečku chorôb, ktorým sa dá predísť.

S obezitou súvisia nasledovné ochorenia :

- ateroskleróza, vysoký krvný tlak, ischemická choroba srdca, infarkt, kardiomyopatia, náhla cievna mozgová príhoda, krvácanie do mozgu, zvýšené riziko tvorby krvných zrazenín v cievach - riziko trombózy a embólie, cukrovka II. typu so všetkými dôsledkami, rakovina - štatistiky poukazujú na zvýšené riziko hlavne u žien na rakovinu maternice, žlčníka, vaječníka, mliečnej žľazy a hrubého čreva, u mužov na rakovinu prostaty a hrubého čreva, spánkové apnoe - chvíľková zástava dýchania, ktorá môže mať za istých okolností vážne dôsledky ako srdcový infarkt, osteoartróza, dna, žlčníkové kamene, zápaly,  depresia, samovražedné sklony.

Náš internetový obchod www.vitaminyavitalita.sk vám ponúka doplnky výživy, ktoré napomáhajú spaľovaniu nadbytočných tukov.

RGIMMUN je zázrak z prírody pre efektné spaľovanie nadbytočných tukov, okrem toho je aj veľmi účinný antioxidant. Obsahuje vynikajúcu Spirulinu Platensis, pretože je zdrojom najväčšieho množstva prírodných proteínov. RGIMMUN podporuje metabolickú aktivitu pečene čím sa spaľuje ešte viac cukru. Nadbytočný  tuk sa väčšinou hromadí v oblasti brucha a obklopuje srdce, pečeň, pankreas alebo ľadviny. Toto hromadenie zvyšuje riziko vzniku cukrovky či kardiovaskulárnych chorôb. RGIMMUN je kvalitný prípravok, ktorý je prírodnou formou chudnutia.

Čo by ste mali o Spirulina Platensis vedieť ?

Nutričné kvality Spiruliny sú skutočne jedinečné. Jej štruktúra sa skladá z prírodného proteínu, ktorý je v nej obsiahnutý až v 71 %. Týmto predstavuje Spirulina najväčší prírodný zdroj proteínov, aký bol kedy objavený. Jej bielkoviny sú päťkrát väčšie ako proteíny obsiahnuté v  mäse a takmer tri krát väčšie  ako proteíny v stále populárnejšej sóji. Okrem tohto ohromujúceho  aminokyselinového profilu, spirulina obsahuje aj množstvo ďalších prospešné živiny vrátane; karotenoidy, esenciálne mastné kyseliny, vitamíny komplexu B, vitamín E, meď, mangán, horčík, železo, selén a zinok. Prípravky Spiruliny sa tiež používajú pre ich terapeutické vlastnosti pri liečbe viacerých chorôb vrátane hypercholesterolémie a aterosklerózy, ako aj na zníženie telesnej hmotnosti u obéznych ľudí.

Výživový doplnok Slim FLAVIN 7+ s obsahom glabridinu napomáha normalizovať index telesnej hmotnosti BMI. Glabridin je polyfenolový flavonoid sladkého drievka. Najnovšie výskumy potvrdzujú jedinečnú schopnosť tohto flavonoidu redukovať telesnú hmotnosť. Môže podporiť činnosť génov v pečeni, v dôsledku čoho ubúdajú viscerálne tuky. Tento úbytok útrobných tukov môže vyvolať aj úbytok podkožných tukov. Novovyvinutý výživový doplnok SLIM FLAVIN 7+  vás zdravo zbaví nadbytočných kilogramov. Tento výživový doplnok je úspešná a zdravá forma chudnutia pre ženy aj mužov.

Viscerálne tuky, čiže vnútorné tuky sa dostávajú do pečene cez krvný obeh. Spôsobujú stukovatenie pečene, hepatálnu hyperlipidémiu a môžu vyvolať aj inzulínovú rezistenciu. Viscerálne tuky sú najnebezpečnejšie, pretože produkujú látky, ktoré vyvolávajú v tele zápaly a vyčerpávajú imunitný systém. U osôb, ktoré trpia nadváhou alebo obezitou sa častejšie vyskytuje cukrovka, osteoartróza, psoriáza, črevné zápaly a ateroskleróza.

 

 

Spustite plným prúdom vlastné procesy spaľovania tukov a získajte pocit väčšej vitality a energie!!!

 

Vitamíny a Vitalita

Vaša silná imunita

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Imunitný systém

Imunitný systém

Imunitný systém, náš osobný strážca.

Čo sú flavonoidy?

Čo sú flavonoidy?

Veľmi účinné antioxidanty, produkty látkovej výmeny rastlín, ktoré sa vo zvýšenej miere vyskytujú v šupkách,…

Kmeňové bunky

Kmeňové bunky

Nový objav, nová kategória v skupine výživových doplnkov - OLIMPIQ® STEMXCELL.

PROBIOTIKÁ

PROBIOTIKÁ

Základom silného imunitného systému je dobre fungujúci a zdravý tráviaci systém.

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia nielen pre zdravie, ale aj pre krásu

Tipy na vianočné darčeky

Tipy na vianočné darčeky

Zdravie je to najcennejšie čo máme. Ak nám chýba, nedokážeme si užívať život presne tak, ako by sme chceli.

Choroby súvisiace s obezitou

Choroby súvisiace s obezitou

Obezita sa dnes považuje za ochorenie, ktorého závažnosť je porovnateľná s ischemickou chorobou srdca.

Zdravé chudnutie

Zdravé chudnutie

Zbavme sa zdravo nadbytočných kilogramov.

TOPlist