Úvod / Články / Čo sú flavonoidy?
Tlačiť

Čo sú flavonoidy?

Veľmi účinné antioxidanty, produkty látkovej výmeny rastlín, ktoré sa vo zvýšenej miere vyskytujú v šupkách, jadierkach a v stonkách ovocia.

Čo sú flavonoidy?

Flavonoidy sú produkty látkovej výmeny rastlín, ktoré sa vyskytujú šupkách a jadierkach ovocia ako aj v stonkách rastlín.
V posledných rokoch sa opäť venuje zvýšená pozornosť výskumu prirodzených rastlinných antioxidantov vyskytujúcich sa v ovocí. Veľkú skupinu prírodných antioxidantov tvoria práve flavonoidy, ktoré chránia bunky pred toxickým pôsobením škodlivých látok z vonkajšieho prostredia, pohlcujú voľné radikály a obnovujú prirodzený stav buniek. Flavonoidy zohrávajú dôležitú úlohu v prevencii chronických ochorení.
Pozitívne vplývajú na ochranu srdcovo-cievneho systému, znižujú hladinu cholesterolu a zabraňujú zhlukovaniu krvných doštičiek, čím znižujú riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení, ako sú napríklad ateroskleróza, mozgové príhody, infarkt myokardu alebo kolaps obehového systému. Flavonoidy sú účinné antioxidanty. Blokovaním metabolických enzýmov zabraňujú aktivácii rakovinotvorných látok. Veda potvrdila aj pozitívnu úlohu flavonoidov v procese posilňovania imunitného systému.


Internetový obchod Vitamíny a Vitalita vám ponúka doplnky výživy FLAVIN7+, ktoré obsahujú vo veľkej koncentrácii flavonoidy, čiže rastlinné antioxidanty, čím sa podieľajú na eliminácii nežiaducich účinkov voľných radikálov a zabraňujú pošodeniu buniek. Sú to výťažky z odrodovo a produkčne prísne kontrolovaného čerstvého ovocia, bohaté na polyfenolové zlúčeniny vrátane flavonoidov, resvetatrolu a iných rastlinných antioxidantov. Ako výťažok z ovocia obsahuje aj vitamíny, stopové prvky a minerály. Výrobky FLAVIN 7+ zlepšujú vstrebávanie vitamínov, hlavne vitamínu E a C.

 

CARDIO FLAVIN7® - pre zdravé srdce a obehový systém

CYTO FLAVIN7® - boj proti rakovine pomocou flavonoidov a pšeničných klíčkov

FLAVIN7+® - posilnenie imunity na vysokej úrovni vo forme roztoku a kapsúl 

SLIM FLAVIN7® - novinka na podporu úspešnej a zdravej redukčnej diéty, pre ženy a mužov


CARDIO FLAVIN7®  je lyofilizovaný koncentrát rastlinných flavonoidov, obohatený výťažkom zo stoniek čerešní a višní, liečivých rastlín – hlohu, trnky, ktoré priaznivo vplývajú na činnosť srdca a obehového systému. CYTO FLAVIN7® - boj proti rakovine, lyofilizovaný koncentrát rastlinných flavonoidov, komplex synergicky pôsobiacich enzýmov z pšeničných klíčkov, klíčkov brokolice a lucerny. FLAVIN7+® je extrakt z ovocia vyrobený zo šupiek semien odrodovo a produkčne prísne kontrolovaných 7 + 1 surovín. Je veľmi bohatý na polyfenolové zlúčeniny vrátane flavonoidov a iných rastlinných antioxidantov, ktoré svojou schopnosťou dokážu vychytať voľné radikály. Tieto účinné látky zabraňujú vzniku oxidačného stresu v organizme a podieľajú sa na udržaní zdravia. Je určený pre každú vekovú skupinu bez obmedzenia. SLIM FLAVIN7® je novinka na podporu zdravej a úspešnej redukčnej diéty pre ženy aj mužov s obsahom glabridínu. Napomáha normalizovať index telesnej hmotnosti (BMI). Spomaľuje syntézu mastných kyselín v pečeni, znižuje hladinu „zlého“ (LDL) cholesterolu.

 

Vitamíny a Vitalita

Vaša silná imunita

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Vitamíny zo skupiny B (B-komplex)

Vitamíny zo skupiny B (B-komplex)

Dôležité pre zdravie, krásu a vitalitu.

Čo sú flavonoidy?

Čo sú flavonoidy?

Veľmi účinné antioxidanty, produkty látkovej výmeny rastlín, ktoré sa vo zvýšenej miere vyskytujú v šupkách,…

Polyfenoly

Polyfenoly

Polyfenoly sú látky rastlinného pôvodu, ktoré znižujú počet voľných radikálov.

Kyselina hyalurónová a jej účinky na kĺby a pleť

Kyselina hyalurónová a jej účinky na kĺby a pleť

Kyselina hyalurónová je priehľadná látka, ktorá má výnimočnú schopnosť viazať vlhkosť.

Zdravé chudnutie

Zdravé chudnutie

Zbavme sa zdravo nadbytočných kilogramov.

Výrobky FLAVIN 7® - zdravé telo - silná imunita.

Výrobky FLAVIN 7® - zdravé telo - silná imunita.

Najčastejšie otázky o skupine výrobkov FLAVIN 7®

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia nielen pre zdravie, ale aj pre krásu

Kmeňové bunky

Kmeňové bunky

Nový objav, nová kategória v skupine výživových doplnkov - OLIMPIQ® STEMXCELL.

TOPlist