Úvod / Články / Polyfenoly
Tlačiť

Polyfenoly

Polyfenoly sú látky rastlinného pôvodu, ktoré znižujú počet voľných radikálov.

Polyfenoly

Polyfenoly sa prirodzene vyskytujú v ovocí, zelenine, obilninách a nápojoch.Tvoria skupinu hlavných antioxidantov, limitujú nepriaznivé účinky oxidačného stresu, ochraňujú bunkové membrány a DNA.

Polyfenoly sa delia do štyroch základných skupín a to fenolové kyseliny, lignany, stilbény a flavonoidy. Rastliny s polyfenolickou aktivitou pôsobia protizápalovo, podporujú činnosť pečene, pôsobia proti starnutiu nervového systému a proti rozvoju symptómov demencie.

Najviac študovanú skupinu polyfenolov tvoria flavonoidy. Flavonoidy zohrávajú dôležitú úlohu v prevencii chronických ochorení. Pozitívne vplývajú na ochranu srdcovo-cievneho systému, znižujú hladinu cholesterolu a zabraňujú zhlukovaniu krvných doštičiek, čím znižujú riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení. Podporujú správnu hladinu krvného cukru, vylučovanie inzulínu, regulujú metabolizmus glukózy, zlepšujú citlivosť na inzulín a zvyšujú vstrebávanie glukózy do buniek.
 

Fenolové kyseliny sú vynikajúcim antioxidantom a významne znižujú oxidačný stres v tele. Každá z kyselín plní svoje špecifické úlohy. Niektoré bránia oxidácii LDL cholesterolu a pôsobia pri prevencii aterosklerózy.

Lignany sú látky, ktoré znižujú počet voľných radikálov. Majú vplyv na metoabolizmus pohlavných hormónov, ich biologickú aktivitu, ovplyvňujú enzýmy, znižujú hladinu LDL cholesterolu v tele, sú prospešné pre zdravie hrubého čreva a znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Stilbény radíme medzi nízkomolekulárne látky, ktoré majú mikrobiálne vlastnosti a vznikajú na základe vzájomného pôsobenia medzi rastlinou a mikroorganizmom. Vyznačujú sa veľmi pozitívnymi zdravotnými účinkami.

Polyfenoly z hrozna obsahujú komplexnosť viac ako 3000 polyfenolických látok, medzi ktoré patria katechíny, epikatechíny, guercetin, rutín, resveratrol, antokyaníny atď.
V našom internetovom obchode vám ponúkame kvalitný slovenský výrobok ŽI POLYFENOL na báze výťažkov z hroznových jadier, pri výrobe ktorého sa kladie veľký dôraz na kvalitu surovín, preto sa používajú niekoľkonásobne selektované, vyzreté hroznové jadierka spolu so šupkou modrých odrôd viniča hroznorodého, ktoré neprešli fermentáciou.

 

Vitamíny a Vitalita

Vaša silná imunita

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Zdravé chudnutie

Zdravé chudnutie

Zbavme sa zdravo nadbytočných kilogramov.

PROSTA-MIX - zdravá prostata

PROSTA-MIX - zdravá prostata

Komplexné prírodné riešenie mužských problémov.

Kyselina hyalurónová a jej účinky na kĺby a pleť

Kyselina hyalurónová a jej účinky na kĺby a pleť

Kyselina hyalurónová je priehľadná látka, ktorá má výnimočnú schopnosť viazať vlhkosť.

Výrobky FLAVIN 7® - zdravé telo - silná imunita.

Výrobky FLAVIN 7® - zdravé telo - silná imunita.

Najčastejšie otázky o skupine výrobkov FLAVIN 7®

Kmeňové bunky

Kmeňové bunky

Nový objav, nová kategória v skupine výživových doplnkov - OLIMPIQ® STEMXCELL.

Menopauza

Menopauza

Menopauza - posledná menštruácia v živote ženy.

PROBIOTIKÁ

PROBIOTIKÁ

Základom silného imunitného systému je dobre fungujúci a zdravý tráviaci systém.

Tipy na vianočné darčeky

Tipy na vianočné darčeky

Zdravie je to najcennejšie čo máme. Ak nám chýba, nedokážeme si užívať život presne tak, ako by sme chceli.

TOPlist