Úvod / Články / Predmenštruačný syndróm - PMS
Tlačiť

Predmenštruačný syndróm - PMS

Hormonálna nerovnováha

Predmenštruačný syndróm - PMS

Predmenštruačný syndróm sa môže týkať žien každého veku. Raz mesačne, približne dva týždne pred menštruáciou sa začnú zhromažďovať ženské hormóny estrogén a progesterón. Tieto hormóny regulujúce menštruačný cyklus ovplyvňujú centrálnu nervovú sústavu. Obyčajne spolupracujú, problémy však vznikajú vtedy, keď nastane medzi nimi nerovnováha. Keď  získa v tele prevahu hladina estrogénu, zmocní sa nás úzkosť a podráždenosť. Keď preváži progesterón, pociťujeme únavu a depresiu. Ženy trpiace predmenštruačným syndrómom sa sťažujú na rôzne príznaky. Patria k nim akné, opuchy a zvýšená citlivosť pŕs, pocit únavy, nespavosť, podráždený žalúdok, nafukovanie, zápcha alebo hnačka, zmeny chute, bolesti v kĺboch a svaloch, napätosť, podráždenosť, zmeny nálady, precitlivenosť, úzkosť alebo depresia.

Symptómy PMS môžu pomôcť zmierniť zmeny v životnom štýle, lieky na predpis a alternatívne terapie.

Odborníci odporúčajú vyhýbať sa pitiu kávy a čajov, ktoré môžu zvyšovať podráždenosť a napätie. Konzumácia alkoholu môže spôsobiť prehlbovanie depresívnych nálad, zintenzívniť aj bolesti hlavy a únavu, či zvýšiť chuť na sladkosti. Veľmi účinné je pitie dostatočného množstva vody, ktorá podporuje látkovú výmenu v organizme. Náš jedálny lístok by mal byť zostavený zo zdravých potravín s komplexnými sacharidmi a vlákninou, s dostatočným množstvom čerstvého ovocia a zeleniny. Vyvážená strava by mala obsahovať nízky obsah tukov, soli a cukrov. Pri menštruácii dochádza ku strate krvi. Organizmus ženy stráca dvojnásobok až štvornásobok dennej potreby železa, ktorého nedostatok spôsobuje rýchlu únavu a vyšší sklon k infekciám. Množstvo železa sa dá doplniť v strave vhodnými jedlami, ale aj sušenými marhuľami, tekvicovými a slnečnicovými semenami, mandľami alebo sušenými pivovarskými kvasnicami. Vitamín C znižuje menštruačné krvácanie a obmedzuje návaly. Odporúča sa aj užívanie potravinových doplnkov vitamínu B6. Nedostatok vitamínov skupiny B podporuje menštruačné kŕče a silné krvácanie. Vitamíny skupiny B sú dôležité pre správne fungovanie nervov a svalov, sú tiež označované ako energitické vitamíny. K našim denným aktivitám by mali patriť aj cvičenie a pohyb. Pravidelné aeróbne cvičenie 4-6 krát do týždňa je najvhodnejšou prevenciou proti obezite a pomáha udržiavať nielen telo, ale aj myseľ v dobrej kondícii. Stavy pozitívneho myslenia, sústredenia, upokojenia a relaxácie dokážu účinne navodiť aj lekcie jogy. K zdravej životospráve patrí tiež pravidelný a dostatočne dlhý spánok.

Prejavy predmenštrulačného syndrómu vám pomôže zmierniť  prírodný doplnok výživy VILLAROSA, ktorý nájdete v našom internetovom obchode vo forme kapsúl. Je to výťažok z rastlinných esenciálnych olejov a extrakt z Wild Yamu (Dioscorea Villosa - Smldník chlpatý (pohlavného hormónu, ktorý ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu), saponínu (prirodzenej účinnej látky, ktorá napomáha vstrebávanie a znižuje zápaly) a fytoprogesterónu (vyvažujúceho hormónu).

Žensky harmonická VILLAROSA - spoľahlivá a prirodzená pomoc proti nepríjemným príznakom hormonálnej nerovnováhy!

 

Vitamíny a Vitalita

Vaša silná imunita

 

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia nielen pre zdravie, ale aj pre krásu

Vitamíny zo skupiny B (B-komplex)

Vitamíny zo skupiny B (B-komplex)

Dôležité pre zdravie, krásu a vitalitu.

PROBIOTIKÁ

PROBIOTIKÁ

Základom silného imunitného systému je dobre fungujúci a zdravý tráviaci systém.

Choroby súvisiace s obezitou

Choroby súvisiace s obezitou

Obezita sa dnes považuje za ochorenie, ktorého závažnosť je porovnateľná s ischemickou chorobou srdca.

Kyselina hyalurónová a jej účinky na kĺby a pleť

Kyselina hyalurónová a jej účinky na kĺby a pleť

Kyselina hyalurónová je priehľadná látka, ktorá má výnimočnú schopnosť viazať vlhkosť.

Polyfenoly

Polyfenoly

Polyfenoly sú látky rastlinného pôvodu, ktoré znižujú počet voľných radikálov.

RGIMMUN SLOVENSKO - zelené zlato od firmy Vitamíny a Vitalita

RGIMMUN SLOVENSKO - zelené zlato od firmy Vitamíny a Vitalita

Výživový doplnok RGIMMUN prináša pocit väčšej vitality a energie počas dňa a zlepšuje schopnosť koncentrácie.

Zdravé chudnutie

Zdravé chudnutie

Zbavme sa zdravo nadbytočných kilogramov.

TOPlist