Úvod / Články / PROBIOTIKÁ
Tlačiť

PROBIOTIKÁ

Základom silného imunitného systému je dobre fungujúci a zdravý tráviaci systém.

PROBIOTIKÁ

Probiotiká a imunitný systém


Probiotiká sú  živé mikroorganizmy, ktoré sa prirodzene nachádzajú v ľudskom tele. Sú to baktérie, ktoré svojou prítomnosťou v organizme potláčajú rast patogénnych mikroorganizmov v tráviacom trakte.
Strava akú v dnešnej dobe konzumujeme obsahuje často zložky, ktoré probiotické  baktérie znevýhodňujú. Pritom probiotiká v našich črevách spolurozhodujú o našom zdraví, významne dokážu formovať naše zdravie aj chorobu. Práve probiotiká môžu účinne stáť v ceste škodlivým mikroorganizmom, či infekciám.

Gastrointestinálny trakt človeka je osídlený tisíckami druhov rôznych mikroorganizmov. Na črevnú mikroflóru má negatívny vplyv užívanie antibiotík, terapie cytostatikami, ďalej aj zmena stravovania alebo charakter diéty. Tieto faktory môžu zmeniť rovnovážny stav črevnej mikroflóry tak, že namiesto užitočných baktérií podporujúcich zdravie, prevládajú škodlivé alebo patogénne mikroorganizmy.

 V zdravom čreve sa nachádzajú bifidobaktérie, ktoré pokrývajú zhruba jednu tretinu črevného prostredia. Bifidobaktérie prirodzene produkujú látky schopné zničiť väčšinu škodlivých mikroorganizmov. Pokiaľ je bakteriálna rovnováha v čreve narušená, patogény sa nekontrolovateľne množia a organizmus je vážne ohrozený.
Užívanie probiotík je jednoduchým a bezpečným riešením pri najrôznejších ťažkostiach. Pomáhajú bojovať proti civilizačným ochoreniam a ich prejavom, znižujú výskyt a počet dní trvania hnačky, stimulujú imunitu, pomáhajú pri potravinových alergiách. U zdravých ľudí udržiavajú psychickú aj fyzickú pohodu, podporujú trávenie a imunitný systém.

Výživový doplnok PRO - BIO + vláknina, ktorý nájdete v našom e-shope  je komplexom 10 kmeňov bifidobaktérií a laktobacilov. V dennej dávke obsahuje 10 miliárd vitálnych mikroorganizmov. Je obohatený o prírodnú rozpustnú vlákninu Psyllium. Jedinečné zloženie odporúčané gastroenterológom.

Vitamíny a Vitalita

Vaša silná imunita

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Menopauza

Menopauza

Menopauza - posledná menštruácia v živote ženy.

Imunitný systém

Imunitný systém

Imunitný systém, náš osobný strážca.

Čo je kolagén ?

Čo je kolagén ?

Základnou stavebnou zložkou v ľudskom tele je kolagén.

PROSTA-MIX - zdravá prostata

PROSTA-MIX - zdravá prostata

Komplexné prírodné riešenie mužských problémov.

Výrobky FLAVIN 7® - zdravé telo - silná imunita.

Výrobky FLAVIN 7® - zdravé telo - silná imunita.

Najčastejšie otázky o skupine výrobkov FLAVIN 7®

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia nielen pre zdravie, ale aj pre krásu

Kmeňové bunky

Kmeňové bunky

Nový objav, nová kategória v skupine výživových doplnkov - OLIMPIQ® STEMXCELL.

Bachova Kvetová Terapia

Bachova Kvetová Terapia

"Príroda nám dáva všetko čo potrebujeme.
Nie je možné, aby zabudla na liečenie našich chorôb."

TOPlist