Úvod / Články / Zdravé chudnutie
Tlačiť

Zdravé chudnutie

Zbavme sa zdravo nadbytočných kilogramov.

Zdravé chudnutie

Kto z nás by nechcel byť zdravý a štíhly? Základným predpokladom dobrého zdravia aj vo vysokom veku je primeraný pohyb. Všetci vieme, že pravidelný telesný pohyb je veľmi dôležitý. Žiaľ v dnešnej dobe spravidla nevyvíjame dostatočnú telesnú aktivitu. Sme unavení a vyčerpaní z celodenných povinností, naša bežná každodenná strava nám spôsobuje únavu, ktorá naše ciele zdravo žiť a zdravo chudnúť odsúva poriadne ďaleko.

Málokto z nás je skutočne schopný vážiť si sám seba, svoje zdravie  a zároveň si uvedomiť, že nedostatočná starostlivosť o seba samého nám môže spôsobiť množstvo zdravotných problémov. Myslime viac na seba, prijmime seba samého so svojimi silnými, ale aj slabými stránkami a všetko nám pôjde ľahšie.

V prípade ak chceme schudnúť, vyžaduje si to skutočné odhodlanie, vôľu a motiváciu. Mali by sme mať  predstavu a cieľ a rátať s tým, že efekt sa nedostaví ihneď a preto je dôležité vytrvať. Jedlo nie je jeden z hlavných zmyslov života, preto by sme mali jesť to čo prospieva nášmu zdraviu. Ste to vy, kto bude rozhodovať čo zaradiť do jedálnička. Prvým krokom k redukcii hmotnosti bude správny nákup, pretože to čo jeme sa začína tým, čo kúpime. Aby sme sa vyhli nákupu zbytočností, najlepšie je pripraviť si vopred nákupný zoznam.

Veľmi dôležité je naučiť sa konzumovať zdravú, pestrú, vyváženú stravu. Odporúčané zloženie stavy: 60% sacharidov, 30% tukov a 10% bielkovín. Bežná, priemerná strava obsahuje veľa cholesterolu a tukov, najmä nenasýtené tuky, málo vlákniny, veľké množstvo rafinovaných cukrov a živočíšnych výrobkov. Strava, ktorá obsahuje menej tukov a cholesterolu a viac vlákniny, ovocia a zeleniny vyvoláva v človeku pocit šťastia a energie.

To čo pijeme je rovnako dôležité ako to, čo jeme. Správny pitný režim zvýši hodnotu zdravej stravy. Naša voda z vodovodu je zdravotne neškodná, čistá a kontrolovaná. Odborníci odporúčajú denne vypiť 6-10 pohárov čerstvej čistej vody. Voda prečistí náš organizmus a umožní lepší priebeh rôznych funkcií v tele.

Štíhly život nespočíva v obmedzovaní, ale v starostlivom výbere potravín. Najvýživnejšie sú čerstvé potraviny. Často nás pri nakupovaní ovplyvňujú naučené stereotypy. Venujme väčšiu pozornosť údajom o výživovej hodnote výrobku, všímajme si najmä obsah tuku a cukru. Všetko čo zjeme sa mení na energiu. Ak sa energia z prijatej potravy nespotrebuje, premieňa sa na tuk, vytvárajú sa tukové vrstvy. Ak to myslíme s chudnutím naozaj vážne, mali by sme vedieť, že redukcia telesnej hmotnosti nie je iba o úprave stravy, ale aj o pridaní pohybovej aktivity. Čím sme aktívnejší, tým sme pohyblivejší a energickejší. Naopak, čím sme pohodlnejší, tým viac sme unavení. Pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu rozprúdi energiu. Telesná aktivita zlepšuje kondíciu a podporuje imunitnú sústavu, taktiež má vplyv aj na duševnú vyrovnanosť, odbúrava stres a zlepšuje náladu.

Na začiatok si nestanovujte príliš vysoké ciele, počúvnite svoj vnútorný hlas. Začnite pomaly a postupne. Cvičenie má byť príjemné, nesmie bolieť. Ak sa nadmieru namáhate, nečerpáte energiu z tukových zásob, ale z glykogénu vo svaloch a pečeni.

V našom internetovom obchode vám ponúkame prírodné produkty podporujúce zdravé a úspešné chudnutie

Prajeme vám veľa úspechov a pevnej vôle pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov!

 

Vitamíny a Vitalita

Vaša silná imunita

Galéria k článku

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Vybrané články

Kmeňové bunky

Kmeňové bunky

Nový objav, nová kategória v skupine výživových doplnkov - OLIMPIQ® STEMXCELL.

Výrobky FLAVIN 7® - zdravé telo - silná imunita.

Výrobky FLAVIN 7® - zdravé telo - silná imunita.

Najčastejšie otázky o skupine výrobkov FLAVIN 7®

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia nielen pre zdravie, ale aj pre krásu

Predmenštruačný syndróm - PMS

Predmenštruačný syndróm - PMS

Hormonálna nerovnováha

Polyfenoly

Polyfenoly

Polyfenoly sú látky rastlinného pôvodu, ktoré znižujú počet voľných radikálov.

Tipy na vianočné darčeky

Tipy na vianočné darčeky

Zdravie je to najcennejšie čo máme. Ak nám chýba, nedokážeme si užívať život presne tak, ako by sme chceli.

Choroby súvisiace s obezitou

Choroby súvisiace s obezitou

Obezita sa dnes považuje za ochorenie, ktorého závažnosť je porovnateľná s ischemickou chorobou srdca.

PROSTA-MIX - zdravá prostata

PROSTA-MIX - zdravá prostata

Komplexné prírodné riešenie mužských problémov.

TOPlist