Kmeňové bunky

Nový objav, nová kategória v skupine výživových doplnkov - OLIMPIQ® STEMXCELL.

kmenove bunky 

Kmeňová bunka je základná, hlavná, ešte nediferencovaná bunka, z ktorej sa môže vyvinúť akákoľvek bunka ktoréhokoľvek ľudského orgánu, inými slovami - unikátna bunka. Táto schopnosť umožňuje telu vytvoriť nové bunky a nahradiť tak špecializované tkanivá, ktorých bunky sa už deliť nedokážu. Zvýšením počtu kmeňových buniek sa poškodené orgány tela môžu regenerovať, opraviť a môžu opäť nadobudnúť svoju pôvodnú funkciu. Kmeňové bunky rozoznávame dospelé a embryonálne. Majú veľmi podobné vlastnosti, ale dospelé kmeňové bunky sa ťažšie izolujú z kostnej drene.

Ak  nefunguje niektorý orgán optimálne alebo je poranený, zničený, vysiela signál do kostnej drene. Tá informáciu rozpozná a posiela kmeňové bunky, ktoré musia doputovať k poranenému, chorému orgánu a musia sa v danom orgáne uchytiť. Kmeňová bunka vystúpi z kostnej drene a dostáva sa do krvného obehu. Za pomoci  špeciálnej látky, ktorá predáva informáciu, doputuje k danému orgánu a využije svoju schopnosť delenia sa. Bunka sa špecializuje na funkčnú bunku daného tkaniva a stane sa jeho súčasťou. Takto je zabezpečená regenerácia, oprava poškodeného orgánu, ktorý je schopný zdravo fungovať.

Organizmus s pribúdajúcim vekom uvoľňuje čoraz menej dospelých kmeňových buniek, nevyhnutných "nástrojov" na regeneráciu rôznych orgánov tela. Množenie kmeňových buniek spomaľuje proces starnutia tým, že stimuluje organizmus na uvoľnenie väčšieho množstva kmeňových buniek. Čím viac kmeňových buniek sa cirkuluje v krvi, tým lepšie pre náš organizmus. Kmeňové bunky kostnej drene sú zdrojom prirodzeného obnovného procesu organizmu. Ich využitie v organizme je multifunkčné. Ak je v krvnom obehu k dispozícii viac kmeňových buniek, regeneračný proces nášho organizmu sa môže posilňovať, urýchľuje sa zotavenie a zlepšuje regeneračnú schopnosť.
 
V našom e-shope vám ponúkame výživový doplnok OLIMPIQ® STEMXCELL - jedinečný produkt podporujúci produkciu dospelých kmeňových buniek.

OLIMPIQ® STEMXCELL  je veľmi kvalitný extrakt prírodných látok s výťažkom zo zeleno-modrých rias, ktorý podporuje produkciu dospelých kmeňových buniek v kostnej dreni, ich putovanie do tkanív, resp. posilňuje funkcie imunitného systému. Výskumy potvrdili, že po necelých 1-3 hodín po požití kapsúl sa zvýši produkcia kmeňových buniek z vlastnej kostnej drene jedinca približne o 50 %, a tým napomáha obnove orgánov a tkanív tela. Chráni kmeňové bunky, čistí krv. Je to extrakt antioxidantov a flavonoidov z odrodovo a produkčne prísne kontrolovaného ovocia a liečivých rastlín s vysokým obsahom polyfenolov a resveratrolu (rastlinný antioxidant). Kmeňové bunky sú počas putovania v krvnom obehu chránené proti atakom voľných radikálov antioxidantmi, bioflavonoidmi.

Užívanie OLIMPIQ® STEMXCELL sa odporúča v nasledovných prípadoch: poinfarktové stavy, odumretie srdcového svalu, choroby srdca, svalové ochrnutie /svalová atrofia, mozgové a neuro problémy, po krvácaní do mozgu, paralýza po krvácaní do mozgu, na elimináciu škodlivých vplyvov okolia, na zlepšenie zraku a v prípade očných chorôb. Ďalej v prípade chorôb imunitného systému, autoimúnne choroby, choroby kĺbov, artróza, osteoporóza, Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, Sclerosis multiplex, choroby obličiek, choroby pečene, cukrovka. Nad 35 - 40 rokov ho možno odporučiť každému.
 

Vitamíny a Vitalita
Vaša silná imunita