Menopauza

Menopauza - posledná menštruácia v živote ženy.

MENOPAUZA

V období menopauzy dochádza k nepríjemným fyzickým prejavom ako sú návaly tepla, búšenie srdca alebo zvýšené potenie. Neraz sa pripájajú aj psychické problémy. K zlepšeniu príznakov môžu prispieť lieky, ale aj príroda.

V čase klimaktéria vaječníky prestávajú plniť svoju funkciu. Obdobie je charakterizované nepravidelným menštruačným krvácaním s postupne sa znižujúcou hladinou pohlavných hormónov a s prejavmi hormonálnej nerovnováhy. Tento stav môže trvať niekoľko rokov pred poslednou periódou a definitívnym nástupom klimaktéria. Vaječníky prestanú úplne uvoľňovať vajíčka a hladina estrogénu výrazne klesá a práve tento pokles je príčinou vzniku viacerých ťažkostí, ktoré obdobie prechodu sprevádzajú. Mnoho žien trápia poruchy spánku, nervozita, náladovosť, podráždenosť, poruchy koncentrácie, bolesti hlavy a depresie. Okrem nepravidelného menštruačného cyklu sa tiež sťažujú na suchosť a bolestivosť pošvy.

Príznaky menopauzy môžeme zmierniť hormonálnymi prípravkami. Doplnením hladiny progesterónu dosiahneme postupné vyrovnanie hormonálnej rovnováhy. Deficit progesterónu sa dá vo všeobecnosti vyrovnať za tri mesiace. Z toho samozrejme vyplýva, že prírodný progesterón je nutné dlhodobo aplikovať. Za niekoľko mesiacov môžeme dodávaním prirodzeného progesterónu dosiahnuť výrazné zmeny, ale efekt sa dostavuje až po určitom čase. Efektivita závisí od času vzniku daného problému a od množstva nahromadeného tuku v organizme. Akonáhle dosiahneme rovnováhu hormónov, príznaky a choroby, ktoré vznikli v dôsledku estrogénovej dominancie postupne slabnú až zanikajú.

Spoľahlivou a prirodzenou pomocou na nepríjemné príznaky menopauzy je doplnok výživy VILLAROSA s obsahom prirodzeného hormónu, fytoprogesterónu a flavonoidov (antioxidantov).

Ponúkame vám ho vo forme kapsúl.

Skupina výrobkov VILLAROSA udržuje menštruačný cyklus, znižuje nočné potenie. U starších žien znižuje vysychanie pošvy, harmonizuje hladinu hormónov, vďaka čomu zabraňuje vzniku kožných problémov hormonálnej povahy (napr. zvýšenej tvorbe mazu, akné). Rovnako znižuje výskyt nepríjemného edému končatín počas menštruácie v dôsledku zvýšeného zadržania vody v organizme. Znižuje chuť do jedla, preto podporuje chudnutie, resp. udržanie ideálnej telesnej hmotnosti. Zvyšuje sexuálnu aktivitu, znižuje hladinu triglyceridov, resp. zvyšuje HDL, teda hladinu "dobrého" cholesterolu. Flavonoidy s rastlinnými antioxidantmi spomaľujú starnutie, zvyšujú pružnosť ciev.

Ak chcete napomôcť k vyrovnaniu hormonálnej bilancie, zvoľte žensky harmonickú VILLAROSU.

 

Vitamíny a Vitalita

Vaša silná imunita